Jesienna wycieczka klasy 3a

04.10.2021 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do Leśnictwa Zielona Góra. Ich celem było poznanie tajemnic przyrody poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią i jej zjawiskami. Uczniowie chętnie wzięli udział w ścieżce edukacyjnej pt. „Jesień w lesie” pod bacznym okiem pana leśniczego. Ochoczo odpowiadali na pytania, wykazując się szeroką wiedzą. Następnie przeobrazili się w leśnych detektywów, wykonując w grupach wskazane zadania w kartach pracy. Uczestniczyli również w zabawach i grach terenowych z pokonywaniem naturalnych przeszkód. Pogoda sprzyjała harcom. Na zakończenie upiekli kiełbaski przy ognisku, które smakowały wyśmienicie. Uczniowie wrócili do szkoły we wspaniałych humorach, pełni wrażeń i gotowi do dalszych wypraw.

aut. Z.Kamińska

Akcentowanie Międzynarodowego Dnia Języków Obcych i obchody Dnia Chłopaka w klasie 3a

30.09.2021 r. uczniowie klasy 3a obchodzili dwa święta: Dzień Chłopaka oraz Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, który przypada na 26 września. Z okazji Dnia Chłopaka otrzymali wspaniałe imienne krawaty, słodycze, piękne życzenia, laurki i piosenki płynące z radiowęzła.
Nauczyciel języka niemieckiego, p. Magdalena Kurleto, każdego roku z okazji Święta Języków Obcych zabierała uczniów w wirtualną podróż do Niemiec. Tak było i w tym roku. Uczniowie z ochotą poszerzali swoją wiedzę, uczestnicząc w warsztatach „Niemcy – nasz sąsiad. Co o nim wiesz?”. W trakcie ćwiczeń utrwalili różne sposoby witania i pożegnania oraz zwroty grzecznościowe. Obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu na temat Niemiec. Następnie czynnie uczestniczyli w zabawie polegającej na rozwiązywaniu quizu. Przypomnieli również hasło, które towarzyszyło im przez trzy lata: „Zaprzyjaźnij się z językiem obcym, a przestanie być obcy”. Uczniowie już nie mogą się doczekać zajęć języka niemieckiego, podczas których będą rozwijać swoje umiejętności.

aut. Z.Kamińska

Jabłko – uznany polski owoc

28.09.2021 r. uczniowie klasy 3a aktywnie uczestniczyli w Święcie Jabłka, ponieważ nasza szkoła promuje aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Owoce te to przecież źródło wielu witamin. Uczniowie zapoznali się z historią jabłoni oraz najpopularniejszymi polskimi odmianami jabłek. Dowiedzieli się również, dlaczego polskie jabłka znane są na całym świecie i dlaczego warto je jeść? Uczniowie podawali różne sposoby spożywania jabłek. Uczennica Lena upiekła pyszne muffiny z jabłkami i zorganizowała poczęstunek dla rówieśników zgodnie z obowiązującymi zaleceniami. Było wspaniale, pysznie i zdrowo!

Uczniowie odczytywali i wyjaśniali przysłowia, które zawierają słowo „jabłko”. Dzień minął pod hasłem: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

aut. Z.Kamińska

Skip to content