Wycieczka do Olsztyna i Brzyszowa klas 2a i 3b

W pierwszych dniach jesieni, tj. 28 września 2021r. uczniowie klasy 2a i 3b uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce. Najpierw pojechali do Olsztyna. Tam wzięli udział w warsztatach plenerowych z twórcą ludowym p. Janem Wewiórem. Poznali etapy powstania rzeźby w drewnie, stare zapomniane zawody oraz obejrzeli piękną „olsztyńską ruchomą szopkę”. Następnie wysłuchali legendy pt. „Obrona zamku olsztyńskiego”. Druga część wycieczki przebiegała w Brzyszowie. Tam uczniowie odbyli rajd pieszy na Górę Skarzawę (322 metrów nad poziomem morza). Zapoznali się z „Legendą o Skarzawie” oraz poznali przeszłość historyczną drewnianego krzyża pochodzącego z czasów I wojny światowej. Wycieczka pozwoliła naszym uczniom nie tylko upajać się pięknem Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale przede wszystkim poznać historię naszego regionu, jej fakty i ludowe przekazy.

aut. M.Łopacińska i A. Kluźniak-Buchaniec

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content