Udział Uczniów naszej szkoły w imprezach sportowych

Bieg szlakiem miejsc pamięci narodowej

Dnia 27 września odbył się na terenie naszego miasta „Bieg szlakiem miejsc pamięci narodowej”, który miał na celu uczczenie 82 rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego. Organizatorami biegu był Hufiec ZHP Częstochowa, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Szkoła Podstawowa nr 52 w Częstochowie. W biegu uczestniczyły reprezentacje szkół tworząc patrole w dwóch kategoriach „Zawiszacy” klasy 4-6 oraz „Bojowe Szkoły” klasy 7-8. Naszą szkołę reprezentowały dwa patrole „Zawiszaków” i cztery patrole „Bojowych Szkół”. Trasa biegu prowadziła od Placu Pamięci Narodowej do Starego Rynku, gdzie odbyło się podsumowanie biegu. Organizatorzy biegu podziękowali wszystkim uczestnikom, wręczając certyfikaty i nagrody za udział w biegu.
aut. nauczyciele wychowania fizycznego

Sportowy turniej miast i gmin

XIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich W ramach XXVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin zakończony. W zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego różnych formach aktywności fizycznej i współzawodnictwa szkolnego wzięło udział 156 uczniów i uczennic naszej szkoły. Na szkolne współzawodnictwo złożyły się wyścigi na wesoło dla najmłodszych, a dla starszych zwinnościowy tor przeszkód, turniej tenisa stołowego oraz test Coopera. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok do kolejnej edycji turnieju.
aut. nauczyciele wychowania fizycznego