Pierwszy Dzień Jesieni w klasie 1b.

23 września jak co roku wszyscy świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Klasa 1b świętowała również Dzień Spadającego Liścia. Wspólnie wykonaliśmy liściaste korony, w których dumnie maszerowaliśmy po całej szkole. Po rozmowie o darach jesienie wyruszyliśmy na poszukiwanie jej skarbów. Przy szkole odnaleźliśmy ich pełen kosz, z którego zrobiliśmy piękny jesienny kącik w sali nr 10.

aut. E. Ciosek – Szczęsna

 

Dzień Jabłka

Klasa 1b będąc w jesiennym klimacie świętowała dziś 28.09 Dzień Jabłka. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali piękne czerwone jabłka z talerzyków papierowych, po których dreptała zielona gąsienica. Tego dnia również kosztowaliśmy tych zdrowych darów jesieni. Dzień zakończyliśmy rozwiązując karty z zakodowanym rysunkiem.

aut. E. Ciosek – Szczęsna

Bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych.

 

 

Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Najmłodsze klasy naszej szkoły (1a i 1b) wraz z wychowawcami wyruszyły na skrzyżowanie gdzie poznały znaki oraz zasady ruchu drogowego. Uczniowie przeszli zarówno po przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną jak i bez, w każdej sytuacji zachowując się wzorowo.

aut. E. Ciosek – Szczęsna