Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki

Co wiemy o kropce…

Dzisiaj, 15 września, uczniowie klasy 3a obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Obejrzeli film „The Dot – Kropka” oraz odczytali wiersz „Dzień Kropki”. Zajęcia rozpoczęli rozmową o ukrytych talentach poszczególnych uczniów klasy 3a. Następnie bawili się w grę dydaktyczną „Co wiemy o sobie?”. Jej efektem było stworzenie „Drzewa przyjaźni”. Kolejnym przystankiem w kropkowej podróży był świat matematyki. Uczniowie zapoznali się z alfabetami Morse’a i Braille’a, ćwiczyli także nadawanie i odszyfrowywanie wiadomości zapisanych w tych alfabetach. Posiłkowali się w tym celu przygotowanymi wcześniej tabelami pomocniczymi. Na świeżym powietrzu wykonywali ćwiczenia z wykorzystaniem koła, kuli i hula – hop. Nauczyciele na Międzynarodowy Dzień Kropki przygotowali różnorodne zajęcia, zadbali o wszechstronny rozwój uczniów, było „coś dla ciała i coś dla ducha”.

aut. Z Kamińska

{AGAL id=21654]

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jak również nasi uczniowie wykazali swoje ukryte talenty w wielu pracach plastycznych przygotowanych przez wychowawców.

aut. Emilia Ciosek – Szczęsna

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content