Julita laureatką konkursu powiatowego!

Julita Błaszczak z klasy 8b wzięła udział w Powiatowym Konkursie Poetyckim „Wiosna, ach to Ty!” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie. Tym razem uczennica zabawiła się w poetkę i ułożyła wiersz o wiośnie. Nasza ósmoklasistka zdobyła tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

Wiosna ach to ty!
Zapachniało zielenią, zajaśniało słońcem
Młode listki się mienią, widzę łąki pachnące
Świergot ptaków dobiega, wiją gniazda jaskółki
Coś w zaroślach spostrzegam, to wiosenne pszczółki!
Chmury zatańczyły, w rytm wiatru ciepłego
Kwiaty wystrzeliły, urzekną każdego
Czekałam na Ciebie i przyszłaś wspaniała
Jak ptaki na niebie, wolna, niebywała
To ty, nareszcie! Wiosno zostań tutaj
Wiosno w moim mieście i do mnie zapukaj

Aut. Julita