Święta majowe zajmują szczególne miejsca w naszych sercach. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja przypomina nam o chęci stworzenia silnego państwa przez naszych przodków.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Biało czerwone barwy towarzyszą polakom w najważniejszych chwilach. To symbol naszych marzeń, dumy, pamięci.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 33 zawsze o tych świętach pamięta.
W dniu 28.04.2021 uczniowie naszej szkoły wysłuchali audycję przygotowaną przez p. Iwonę Zakrzewską oraz obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Magdalenę Kurleto, Grażynę Markowską oraz Małgorzatę Zagórską.
Tegoroczne obchody odbywały się w wyjątkowych, trudnych warunkach. Mimo to staramy się pielęgnować pamięć o tych, którzy rozpalali w naszych sercach iskrę wolności i niepodległości.

aut. M. Zagórska

KONSTYTUCJA_3_maja_2021

Apel z okazji 230 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja oraz  film został opracowany przy współpracy z uczniami klasy 6d : Aleksandrą Bielas, Kaliną Kmiecik i Mateuszem Jelonkiem, pod opieką p. Agnieszki Spałek.