Pierwszoklasiści w świecie książek

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie staną się czytelnikami, muszą wykazać się umiejętnością czytania, spostrzegawczością, znajomością bajek i bajkowych postaci. Tak było i tym razem. Wstęp do biblioteki okazał się chroniony specjalnym hasłem. By je zdobyć uczniowie wczoraj, 16 marca, wyposażeni w tablety, szukali ukrytych na szkolnych korytarzach kodów QR, a następnie rozwiązywali zadania i zbierali elementy hasła. Wszyscy poradzili sobie na szóstkę. Po wejściu do biblioteki, w niecodzienny sposób, grając w Milionerów, pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne dzieci uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po tym pierwszym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.

aut. Marta Kaliszuk- nauczyciel bibliotekarz

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content