Przedsiębiorcza szkoła

Po raz czwarty znaleźliśmy się w gronie liderów najaktywniejszych szkół w Polsce, biorących udział w organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Piękne statuetki, potwierdzające nasze zwycięstwa, stanowią trofeum szkolne, na ścianach wiszą wspaniałe dyplomy. To efekt naszego udziału w kilku cyklach programu „Otwarta firma” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Uczestnicząc w programie, koordynowanym w szkole przez p. Iwonę Będkowską we współpracy z p. Małgorzatą Górską, nasi uczniowie poznają specyfikę lokalnego rynku pracy, zwiedzając wybrane przedsiębiorstwa, zakłady oraz instytucje. Biorą również udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów, dowiadują się jak wyglądała droga do sukcesu ludzi, których mogą podziwiać i których osiągnięcia stawiają sobie za wzór. Udział w programie otwiera dzieciom drzwi do miejsc, których inaczej nie mogłyby zobaczyć, pozwala poznać firmy i instytucje „od środka”. Staje się również doskonałą okazją, aby odpowiednio zaplanować własną drogę zawodową. Być może dzięki temu nasi absolwenci będą w przyszłości doskonałymi specjalistami w wybranych dziedzinach, godnie wykonując swój zawód.
W kolejnych latach postaramy się podtrzymać naszą tradycję i powalczymy o następne trofea.

aut. I. Będkowska

Statuetki - trofea szkolne.
Statuetki - trofea szkolne.
Dyplom dla Najaktywniejszej Szkoły w programie Otwarta firma - 2019r.