Akcja „Mikołaj na Kresach”

Jak co roku, tak i teraz, braliśmy udział w niezwykle ważnej akcji pomocy Rodakom na Kresach. Czas szczególny i trudny – walka z korona wirusem, reżim sanitarny nie stanęły nam na drodze. Jako szkoła zostaliśmy jednym z kilkunastu koordynatorów tej akcji.To do nas – SP 33 im. M. Kownackiej, inne placówki oświatowe przynosiły zebrane przez siebie dary. 16 października przeżyliśmy „oblężenie” – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Koordynatorzy szkół, przedszkoli, zespołów szkolno – przedszkolnych i placówek wychowawczych od godziny 8 do 12, w stosownych odstępach i w wyznaczonych godzinach, z zastosowaniem wszystkich wymogów reżimu sanitarnego, przynosili pudła pełne słodyczy, książek i zabawek.

Nasza praca nie polegała tylko na odbieraniu darów od innych placówek, ale również czynnie włączyliśmy się w zbiórkę potrzebnych rzeczy. Klasy wykazały się dużą empatią i pozyskały cały ogrom czekolad, ciastek, wafli, delicji, cukierków, gum, żelków, chrupek, lizaków, mamb. Wychowawcy i nauczyciele wraz z uczniami i ich rodzicami zadbali tez, aby nasi rodacy na Kresach mogli krzewić kulturę, historię i język narodowy. Stąd tak duża liczba książek historyczno – patriotycznych bo aż 17 jak również książek z cyklu lektur, wierszy, prozy – 19 pozycji. Dla najmłodszych przyniesione zostały kolorowanki jak równieżi zabawki. Bo przecież najpiękniejsze dary od Mikołaja to te dla ducha i dla ciała 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom, którzy tak chętnie przystąpili do tej akcji. Bez Was nie moglibyśmy sprawić naszym rodakom takiej przyjemności, a ich uśmiech będzie dla nas największym podziękowaniem.

Akcję w szkole koordynowały: dyrektor Beata Zemła, wicedyrektor Justyna Bartosik i nauczyciel muzyki p. Elżbieta Bartecka. Dużym zaangażowaniem wykazała się również p. Sandra Wójcik sprawnie pakując i opisując pudła z darami od społeczności Szkoły Podstawowej nr 33 im. M. Kownackiej.

aut. J. Bartosik