Prawdziwe Young Power

Lekcja języka polskiego nie musi być nudna! Udowodnili to uczniowie klasy 6d, którzy 9  października, spotkali się online z gościem – dziennikarką TVN 24 i pisarką panią Justyną Suchecką. Pani Justyna jest ekspertem ds edukacji i reformy szkolnictwa. To właśnie Ona obecnie komentuje wszystkie wydarzenia prosto z konferencji rządowej. Natłok pracy, pandemia, sytuacja w kraju nie przeszkodziły w spotkaniu z nami – Nauczycielami i Uczniami Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie! Mówiąc o Justynie i jej zawodzie nie możemy nie wspomnieć, iż w jej książce Young Power znajdziemy wywiad i opis życia nie kogo innego jak Boskiej Igi Świątek, która w  sobotę dokonała niemożliwego 🙂
Wracając do lekcji, to za pomocą znanego nam już z zajęć z okresu kwarantanny zooma uczniowie w sali nr 12, która powstała z Budżetu Obywatelskiego, do którego przyczynili się wszyscy pracownicy SP 33 i Mieszkańcy Dzielnicy, przy użyciu najnowszej technologii informatycznej, rozmawiali z dziennikarką, zadawali pytania o jej książkę – Young Power, jak również sami opowiadali o swoich pasjach, zainteresowaniach, sukcesach. Wojtek pochwalił się osiągnięciem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na napisanie własnej bajki, Mateusz podzielił się swoimi historyczno – geograficznymi zainteresowaniami, a Franek przekonywał, że nawet alergik może mieć sportowe pasje i je realizować. Z kolei Pani Justyna Suchecka podzieliła się z  uczniami swoimi dziennikarskimi doświadczeniami opowiadając o tworzeniu i zbieraniu materiałów do książki Young Power. Najwięcej doświadczeń dostarczyła Justynie Viki Gabor, Michał Karbownik i wywołana już do tablicy Iga Świątek, którzy zachwycają nas swoimi osiągnięciami z pierwszych stron gazet, mediów społecznościowych i telewizji. Szóstoklasiści z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji. Nie była dla nich pierwszą z tego rodzaju. Wcześniej, nasi uczniowie spotkali się z aktorką Aleksandrą Spyrą i panią bibliotekarką z Filii nr 9 w Częstochowie – Iloną Kowalską. Wprawieni w doświadczeniach uczniowie z chęcią zadawali pytania, a wcześniej z nauczycielką polskiego (p. J. Bartosik) przygotowali niespodziankę dla pani Justyny Sucheckiej w postaci plakatu z własnych dłoni, na których wskazali, czym jest dla nich młodość. Po tych zajęciach i po lekturze Young Power warto zapamiętać, iż młodość niesie za sobą wiele możliwości, pierwsze zauroczenia, dużo energii, którą my, nauczyciele, z pewnością będziemy z Was drodzy uczniowie, wydobywać. Spotkanie zorganizowała p. Justyna Bartosik-nauczyciel języka polskiego, zastępca dyrektora szkoły, która dostrzega duży joung power w swoich uczniach. J. B.
P.S.
Justyna Suchecka nie omieszkała wspomnieć o naszym spotkaniu na swoim oficjalnym profilu na FB, za co serdecznie dziękujemy i czujemy się wyróżnieni, że odpowiedziała na nasze zaproszenie!

aut. J. Bartosik

Collage ze zdjęć ze spotkania uczniów klasy 6d z p.  J. Suchecką