Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dn. 04.10.2020 r. uczniowie klasy 2a po raz kolejny obchodzili wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z ochotą wzięli udział w warsztatach bibliotecznych prowadzonych wyjątkowo ciekawie przez p. Martę Kaliszuk. Uczniowie z pasją słuchali interpretacji tekstu „Zaginiony czarodziej”. Poprzez burzliwe głosowanie dokonywali szeregu wyborów i podążali ich śladem. Uzupełniali również w trakcie słuchania tekstu szczególną kartę pracy, rozwijając swoją wyobraźnię. Zbierali przedmioty i je rysowali, aby ich użyć na kolejnych zajęciach z tego cyklu, zmieniając także takie wartości jak siła. W tym wyjątkowym dniu uczniowie poznali nowe pojęcie: „gra paragrafowa” oraz jej zasady. Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła uczniów do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). Uczniowie klasy 2a z niecierpliwością już czekają na kolejne warsztaty biblioteczne.

aut. Z. Kamińska