Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dn. 04.10.2020 r. uczniowie klasy 2a po raz kolejny obchodzili wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z ochotą wzięli udział w warsztatach bibliotecznych prowadzonych wyjątkowo ciekawie przez p. Martę Kaliszuk. Uczniowie z pasją słuchali interpretacji tekstu „Zaginiony czarodziej”. Poprzez burzliwe głosowanie dokonywali szeregu wyborów i podążali ich śladem. Uzupełniali również w trakcie słuchania tekstu szczególną kartę pracy, rozwijając swoją wyobraźnię. Zbierali przedmioty i je rysowali, aby ich użyć na kolejnych zajęciach z tego cyklu, zmieniając także takie wartości jak siła. W tym wyjątkowym dniu uczniowie poznali nowe pojęcie: „gra paragrafowa” oraz jej zasady. Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła uczniów do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). Uczniowie klasy 2a z niecierpliwością już czekają na kolejne warsztaty biblioteczne.

aut. Z. Kamińska

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content