Koniec roku szkolnego już tuż. Może jeszcze coś zrobimy razem?

Czas pandemii dotyka wszystkich. W ostatnich tygodniach spędzaliśmy w domach całe dnie, na własnej skórze doświadczając, jak ważną rolę natura pełni w naszym życiu – a także jakim wyzwaniem może dla nas być jej utrata. Tymczasem wiele wspaniałych dzikich miejsc jest niedostatecznie chronione – co oznacza, że możemy stracić je bezpowrotnie.

My potrzebujemy natury, ale natura również potrzebuje naszej pomocy. Stwórzmy razem ogromny transparent, który połączy nas wszystkich i pokaże, że wszyscy kochamy i chcemy chronić polską przyrodę!

Jak to zrobić?

Pomyśl o miejscu, które ma dla Ciebie szczególne znaczenie. Może to być Twój ukochany las, łąka, jezioro, rzeka lub inny dziki zakątek gdzieś na odludziu, a nawet ławeczka w miejskim parku.
Następnie uwiecznij je na jakimś niepotrzebnym już, ale czystym kawałku materiału. Może to być stare prześcieradło, nienoszona już koszulka, czy coś innego, co znajdziesz w domu. Kawałek ten powinien mieć rozmiar nie mniejszy niż 30 cm na 30 cm w tym pozostawiony po boku 10 cm margines, tak by można było łatwo go zszyć z innymi transparentami.
Teraz czas na Twoją kreatywność – możesz rysować, napisać, malować farbami, haftować lub jeszcze w inny sposób zilustrować i opisać to miejsce. Wybór techniki zależy tylko od Ciebie. Możesz też po prostu tylko napisać nazwę tego miejsca.
Dzieło możesz wykonać samodzielnie lub potraktować to jako świetny sposób na twórczą zabawę całą rodziną.
​Wielki transparent będzie składał się z wielu małych, wykonanych przez Was. Zszyjemy wszystkie przysłane do nas fragmenty w jeden duży transparent i wyeksponujemy go odpowiednio wraz z apelem o realne działania na rzecz ochrony polskiej przyrody.

Jak przekazać nam wykonany transparent?

Napisz do nas wiadomość e-mail na adres kontakt.pl@greenpeace.org ze swoim adresem pocztowym, na który prześlemy Ci zaadresowaną i opłaconą kopertę zwrotną.
Umieść swoją pracę w kopercie, którą od nas otrzymasz, zaklej ją i wrzuć do najbliższej skrzynki Poczty Polskiej. Najlepiej przy okazji innego niezbędnego wyjścia z domu.
Greenpeace zajmie się resztą!

Dodatkowo, prześlij do nas zdjęcie tego miejsca. Z radością również dowiemy się, dlaczego ono jest dla Ciebie ważne. Napisz nam o tym. Z przesłanych zdjęć i lokalizacji zrobimy wirtualną mapę i galerię uzupełnioną o osobiste historie wskazanych miejsc. Jeśli masz ochotę, możesz pochwalić się swoim zdjęciem i udziałem w akcji w mediach społecznościowych, wykorzystując hashtag #RazemDlaPrzyrody.

Jeśli zainteresował Cię projekt i będziesz brać w nim udział, koniecznie zrób zdjęcie i załącz do Trello, a zrobimy nasz mały wirtualny transparent Uczniów SP33 🙂

Skip to content