FOX najlepsi!

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest organizowany w naszej szkole od wielu lat i polega na rozwiązaniu niebanalnego testu wiedzy ogólnej oraz tej związanej z daną lekturą zleconą wcześniej do przeczytania. Pytania są bardzo zaskakujące, a sami uczniowie nigdy nie wiedzą czego mogą się spodziewać.

Uczestnicy pisali test dostosowany do swojej kategorii, a najlepsi mogli uzyskać wynik (w skali staninowej) od laureata, bardzo dobrego i dobrego.
W tegorocznej edycji Konkursu, wynik odczytujemy następująco:
Laureat – I miejsce
Bdb – II miejsce
Db – III miejsce
Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kategorii Bunnies. Uczniów do konkursu przygotowała p. Grażyna Markowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W rankingu szkół z powiatu częstochowskiego według kryterium najlepszy wynik w powiecie uzyskała nasza szkoła, plasując się na 1 miejscu.
W Polsce uplasowaliśmy się na 8 miejscu.