E-obchody Konstytucji 3 Maja w SP33

Dnia 29.04.2020 r. obchodziliśmy zdalnie Święta Majowe, dni o których należy zawsze pamiętać.
1 maja- Święto Pracy, Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej,
2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej,
3 maja –Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Omówienie w prezentacji uroczystości majowych, zachęciło wszystkich uczniów, nauczycieli do refleksji na temat historii naszego państwa, szacunku do symboli narodowych i wspomnień z kalendarza historii.
Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do powstania prezentacji, nauczycielom p. Annie Roskosz, p. Ewie Duchnik-Dywan, p. Magdalenie Kurleto, wychowawcom, uczniom klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 5c, 6a, 6c, 7a, 7b, 8a za włączenie się w obchody poprzez wysłuchanie, omówienie wydarzeń historycznych, jak uczynił to Maksymilian – laureat konkursu historycznego dla swoich kolegów z klasy, uczniowie zagrali w milionerów, opisywali postacie przedstawione na obrazie Jana Matejki. Uczniowie klas młodszych wykonali chorągiewki biało-czerwone, zaśpiewali Mazurek Trzeciego Maja i wystąpili w kotylionach narodowych.
Wszystko można zobaczyć w galerii poniżej.