Oblicza chemii

W dniu 10.03.2020 r. uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Uniwersytetu Rozwoju przy ulicy Równoległej. Na warsztatach młodzi naukowcy mieli okazję wcielić się w rolę alchemików. Pod bacznym okiem instruktorki wykonywali szereg spektakularnych eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu. Poznali barwną naturę chemii i pojęcia chemiczne: sublimacja i resublimacja. Uzyskali również szereg odpowiedzi na nurtujące pytania. Na zakończenie wykonali kolorowe slime. Uczniowie świetnie spędzili czas w kreatywnym otoczeniu i po prostu świetnie się bawili! Warsztaty na Uniwersytecie Rozwoju to niezapomniana przygoda.

aut. Z. Kamińska

lupa, albo kliknięcie w miniaturkę – wybór należy do oglądającego