Prelekcja

W dniu 25 stycznia 2020 r. w naszej szkole funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas siódmych i ósmych na temat „Chemiczna regulacja uczuć. Narkotyki i dopalacze”. Funkcjonariusze p. Tomasz Gajewski i p. Wiesław Suchański w bardzo ciekawy oraz wyczerpujący sposób omówili problem współczesnych zagrożeń związanych z narkomanią. Dużą atrakcją dla słuchaczy była obecność „partnera” strażników – owczarka belgijskiego. Pies tej rasy charakteryzuje się bardzo dobrym węchem i pomaga funkcjonariuszom w poszukiwaniu narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda praca Straży Miejskiej.

Dziękujemy uczniom klasy VII: Kacprowi Cudakowi oraz Fabianowi Lampie za pomoc w przygotowaniu technicznym prelekcji