Folkowizja 2020

I Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej upowszechniający tradycyjny folklor, z dumą prezentowany w naszej szkole. Dzisiaj licznie stawili się wspaniali uczestnicy konkursu z wielu szkół, którzy chronili przed zapomnieniem piosenkę ludową. Szanowne Jury w osobach: dyrektor szkoły – Beata Zemła, z-ca dyrektora szkoły Justyna Bartosik, p. Marzena Łopacińska- organizatorka, dziewczyny z zespołu GOK „Kamienica”, oceniało odwzorowanie elementów, poszczególnych tradycji regionalnych wyrażanych w piosence oraz autentyczność prezentowanej muzyki, śpiewu i gwary. Dyrektor szkoły szczególnie podziękowała organizatorkom tego wspaniałego konkursu p. Marzenie Łopacińskiej, p. Emilii Szczęsnej Ciosek, p. Małgorzacie Zagórskiej, p. Anecie Trzepizur za doskonała organizację, pomysł kultywowania i popularyzacji kultury ludowej wyrażony w ten sposób. Niech ten pierwszy konkurs ma swoje stałe grono uczestników i odbiorców tej ważnej dla ochrony dziedzictwa kulturowego imprezy. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Paulina Wojnowska, Sandra Kamińska, Wiktoria Stanierowska, Nikola Kleć, Wiktoria Wilk.

galeria wyświetla się po kliknięciu w miniaturkę

Znaczek  na listwie filmu przenosi do wersji pełnoekranowej