Zdrowy Samorząd

Częstochowa znalazła się wśród 30 samorządów nominowanych do konkursu „Zdrowy Samorząd”. Na jedną z nagród, które może otrzymać nasze miasto wystarczy zagłosować. 

Miasto Częstochowa zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za „Badania przesiewowe pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu u 2 letnich dzieci” oraz program „Pogodna jesień starzej się zdrowiej”.

Głównym celem konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej skuteczny realizują – m.in. w ramach programów profilaktycznych – zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka. Uczestnikami konkursu mogą być jednostki samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu i województwa.

Konkurs organizowanym jest przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Do redakcji wpłynęło ponad 135 zgłoszeń z samorządów. Spośród zgłoszeń nominowano 30 samorządów, w tym nasze miasto.

Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu. Jeden z projektów otrzyma także nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl i o tym zadecyduje głosowanie.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zagłosowanie na miasto Częstochowa.

Głos można oddać do 24 lutego do godz. 12.00 klikając na link https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2020,74/