6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. I przybył… po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja, który rozdał dzieciom paczki i uczestniczył w przepięknym przedstawieniu „Przemiana Mikołaja” zaprezentowanym przez uczniów klas starszych. Mikołaj przystąpił do swojego zadania obdarował dzieci prezentami, miłymi upominkami, przyjmowanymi z  wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Organizatorami tej uroczystości w  naszej szkole byłą Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Kolejnego dnia Mikołaj i uczniowie klas 2, 3 oraz klas starszych zaprezentowali jeszcze raz bajkę „Przemiana Mikołaja” oraz tańczyły, śpiewały świąteczne piosenki dla Przedszkolaków z pobliskich przedszkoli. Ten miły nastrój w tej pięknej śnieżnej scenerii utrzymali uczniowie przygotowani przez p. Justynę Bartosik, p. Martę Kaliszuk, p. Iwonę Bedkowską, p. Marzenę Łopacińską, p. Małgorzatę Górską, p. Dorotę Salwę, p. Emilie Ciosek Szczęsną , p. Anetę Trzepizur.
A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!
Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka- Wesołych Świąt!

Skip to content