Z wizytą w salonie samochodowym

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości chłopcy z klas szóstych uczestniczyli w wycieczce do  salonu BMW i Forda Frank – Cars w Częstochowie. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem salonu i serwisu samochodowego, budowanie relacji z potencjalnym pracodawcą oraz uzyskanie wiedzy z zakresu oczekiwań i wymagań pracodawców. Chłopcy mieli okazję przyjrzeć się pracy wielu specjalistów – zapoznali się z zasadami sprzedaży samochodów, pracą serwisu mechanicznego, obserwowali malowanie uszkodzonej karoserii samochodów oraz funkcjonowanie stacji kontroli pojazdów. Obejrzeli również najnowsze, luksusowe modele samochodów marki BMW oraz Ford. Ta część wycieczki okazała się największą atrakcją, tym bardziej, że chłopcy mogli usiąść za kierownicą aut. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to jedna z najciekawszych wycieczek, w jakich uczestniczyli. Niejeden z szóstoklasistów z pewnością już podjął decyzję, jaki samochód kupi sobie w przyszłości.

aut. I. Będkowska