Ciekawa wycieczka

W dniu 27 listopada 2019 r. uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do Multicentrum „Zodiak”. W parku, na wzgórzu jasnogórskim, przywitały dzieci skoczne wiewiórki. Zachwytom nie było końca. Wiewiórki pojawiały się i znikały wśród drzew. Kolejne atrakcje czekały na uczniów w Multicentrum, bowiem uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczo-technicznych pt. „Elektrownia jak słonecznik”. Obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zrozumieć, jak działają elektrownie słoneczne. Z klocków K’nex uczniowie budowali modele helikopterów i testowali je, wykorzystując baterię słoneczną. Na kolejnych zajęciach wykonali piękne słoneczniki. Kwiaty te stały się inspiracją dla naukowców do stworzenia baterii słonecznych, o czym w czasie doświadczenia mogli przekonać się uczniowie. Po zajęciach, korzystając z pięknej pogody, uczniowie wrócili radośni i uśmiechnięci do szkoły. Była to kolejna wspaniała wycieczka!
Galeria otwiera się po kliknięciu w miniaturkę

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content