Uczniowie klasy 2a odwiedzili zakład produkcji ozdób choinkowych. Właściciel zakładu p. Jacek Serweryński pokazał uczniom kolejne etapy powstania ozdoby. Dzieci miały okazję zobaczyć jak  szklana rurka pod wpływem bardzo wysokiej temperatury , ręki człowieka zmienia się w np. bałwana,  w jaki sposób zostaje posrebrzona oraz czym i przez kogo jest ozdabiana. Uczniowie byli również we wzorcowni, gdzie mogli zobaczyć wzory różnych ozdób, które ozdabiają domy w naszym kraju oraz poza granicami. Mogliśmy również dokonać zakupu wybranych ozdób choinkowych. Dziękuję za możliwość poznania jak wytwarza się takie cudeńka.

aut. M Górska

kliknij aby obejrzeć