Wiktor w gronie najlepszych uczniów województwa śląskiego

Uczeń naszej szkoły, Wiktor Krocz z klasy 8b, został laureatem VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Dyktando o bardzo wysokim poziomie trudności organizowane jest dla uczniów szkół podstawowych klas 4-6 i 7-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. Wiktor, jako jedyny w naszej szkole, osiągnął wymagany próg 80 % w eliminacjach szkolnych i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. W eliminacjach wojewódzkich stanął do rywalizacji ze 167 uczniami z całego województwa i znów okazał się jednym z najlepszych. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się we wtorek 19 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Bardzo serdecznie gratulujemy Wiktorowi wielkiego sukcesu i dziękujemy, że tak godnie reprezentował naszą szkołę. Wielkie brawa!

aut. I. Będkowska