Wyjątkowe spotkanie

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 19 listopada 2019 r., odbyła się wycieczka uczniów klas 1a i 1b do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sabinowskiej 62/64. Aspirant Mateusz Auguścik zapoznał uczniów z pięknym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz opowiedział o codziennej pracy strażaków. Omówił działania prewencyjne (niebezpieczeństwo pożaru, gaśnice, oznakowanie, drogi pożarowe), a także działania, które należy podjąć w razie zagrożenia (ewakuacja, numery alarmowe). Sympatyczni panowie strażacy poświęcili uczniom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Uczniowie podziwiali samochody strażackie i z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów. Przymierzali ciężkie hełmy i specjalne ubrania. Najwięcej frajdy sprawiła im rozmowa przez radiostację przenośną, pokaz wyjazdu do akcji: alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji oraz polewanie wodą. Wizyta u strażaków bardzo spodobała się uczniom, przedstawione informacje i pokazy z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

aut. Z. Kamińska

zajrzyj też do galerii