W teatrze

18.11.2019 r. uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w przedstawieniu ekologicznym zatytułowanym Wywrócona bajka o Czerwonym Kapturku, które zostało wystawione na scenie Miejskiego Domu Kultury, przy ul. Łukasińskiego 50/68. Zaproszenie otrzymali od Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Dzięki udziałowi w spektaklu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat segregacji odpadów oraz możliwości ponownego ich wykorzystania. Wzbogaciły zasób słownictwa o wyrazy: recykling, bioodpady. A to wszystko dzięki dobrej zabawie! Spektakl bardzo wszystkim się podobał. Był humorystyczny, a zarazem wzbudzał wzruszenie. Uczniowie uczyli się łączyć przyczynę ze skutkiem i przewidywać następstwa. Poradzili sobie wspaniale. Z niecierpliwością oczekują na kolejne przedstawienie pt. Piotruś i wilk.

aut. Z. Kamińska