11 listopada to święto bliskie sercu każdego Polaka. Tego dnia w 1918 r. nasz kraj wrócił na mapę Europy. Po 123 latach niewoli Polacy odzyskali wolność.
8 listopada uczniowie naszej szkoły udowodnili, że przeszłość naszej Ojczyzny jest im bliska, a manifestowanie postaw patriotycznych to naturalna potrzeba i powód do dumy. Wraz z opiekunami – Anną Roskosz, Ewą Duchnik – Dywan, Elżbietą Bartecką oraz Marzeną Marchewką – przygotowali uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
Podczas akademii zaprezentowano „Alfabet Niepodległej”, czyli zestaw liter układających się w hasło przewodnie: NIEPODLEGŁA. Oto znaczenie poszczególnych liter: N- Niewola, I – Idea wolności, E – Europa, P – Patriotyzm i Polska, O- Ojczyzna, D – Dom,
L – Legiony, E – Ekologia, G – Godło, Ł- Łączność z przeszłością, A – Akceptacja inności, czyli tolerancja. Ważną część uroczystości stanowiły występy wokalne uczniów. Uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Po akademii społeczność szkolna uczestniczyła w Koncercie Pieśni Patriotycznych
„ Zaśpiewajmy dla Niepodległej” Nastrój tego dnia pozostanie na długo w naszej pamięci.

Kliknij w miniaturkę aby obejrzeć zdjęcia

Skip to content