A może szkoła branżowa…

W środę 6 listopada 2019r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym, które poprowadziła pani Jolanta Caban – doradca zawodowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie. Ósmoklasiści obejrzeli ciekawe prezentacje dotyczące wyboru przyszłego zawodu oraz promocji Szkoły Branżowej I stopnia nr 12 w Częstochowie. Poznali również nowe dla nich zawody (kierunki prowadzone w szkole) m.in. operatora obrabiarek skrawających CNC. Uzyskali również wyczerpujące informacje na temat nurtujących ich problemów, związanych z przyszłą edukacją. Na koniec prowadząca spotkanie serdecznie zaprosiła uczniów do udziału w warsztatach organizowanych w CKZiU.

aut. I. Będkowska