Szkoła pamięta

W piątek 25 października uczniowie klasy 6a czynnie włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Szóstoklasiści wraz z wychowawcą udali się pod tablicę upamiętniającą Powrót Rodzin Polskich ze zsyłki na Sybir, umieszczoną przy kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej. Uczniowie zapalili symboliczne znicze pod tablicą, oddając w ten sposób hołd Polakom pomordowanym na Wschodzie. Krótkie spotkanie stało się okazją do przypomnienia tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat i do refleksji nad losem Polaków wywiezionych na Sybir. Służyło również pielęgnowaniu pamięci o bohaterach i wydarzeniach patriotycznych związanych przede wszystkim z historią lokalną.

aut J. Będkowska