Od maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym „Nadzieja. Zwycięstwo” . Część I – „Nadzieja” miała zwrócić szczególną uwagę na I pielgrzymkę Jana Pawła II do  Częstochowy i na Jasną Górę w 1979 r., cześć II – „Zwycięstwo” miała przybliżyć młodym częstochowianom protest w klubie „Ikar” w Częstochowie w listopadzie
1980 r. W projekcie wzięło udział  ponad 100 szkół z regionu częstochowskiego. W niedzielę, 20 października, w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie II części projektu i wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Wielkim Teście o Ikarze.
Nagrody wręczała m.in. p. Lidia Burzyńska – poseł na Sejm RP oraz p.
Anna Rakocz – uczestniczka protestu w Ikarze (na zdjęciach). Dla nas była to szczególna chwila i ogromna radość, bowiem  I i III miejsce w konkursie zajęli uczniowie naszej szkoły: Kamil Kaliszuk (I miejsce) i Wiktor Krocz (III miejsce). Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela historii – p. A. Roskosz. Uroczystość zakończyła się koncertem z elementami refleksji św. Jana Pawła II „Tradycja i polskość w pieśniach Stanisława Moniuszki”. Pieśni ze „Śpiewnika domowego”
wykonali studenci Wydziału Wokalno -Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr. hab. Katarzyny Suskiej – Zagórskiej, wybitnej śpiewaczki operowej. Kamil i Wiktor! Dziękujemy i gratulujemy!

 Koordynator projektu – A. Roskosz

Skip to content