1 października 2019r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Dyktanda Niepodległościowego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny i wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.
W tym roku w szranki stanęło pięcioro uczniów z klas V-VI oraz sześcioro z klas VII-VIII. Uczestnicy mieli okazję poznać zawiłe losy polskich żołnierzy, walczących podczas II wojny światowej oraz historię o tym, jak kobiety zostały parlamentarzystkami.
Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało zdobyć co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Wiktor Krocz, który uzyskał 80 %.
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 28 października 2019r. w Częstochowie przy alei Jana Pawła II 126/130 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM o godzinie 11.15.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

aut. E. Duchnik-Dywan

Skip to content