|

Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach

Już po raz trzeci nasza szkoła była współorganizatorem etapu miejskiego Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach. Miło nam było gościć w naszych progach uczniów częstochowskich szkół, ich opiekunów i nauczycieli. W znakomicie zorganizowanych przez UKS Hetman Częstochowa rozgrywkach brało udział 20 drużyn – 12 w Igrzyskach Dzieci, 8 w Igrzyskach Młodzieży.
Naszą szkołę w grupie klas 1-6 reprezentowali: Eliza Myślin z klasy 6a, Emil Wrzalik z klasy 5b, Patryk Sojda oraz Tymoteusz Sirek – obaj z klasy 3a. Był to debiut naszej młodszej drużyny na forum miejskim i należą się naszym reprezentantom wyrazy uznania za wielką wolę walki i wytrwałość. W grupie klas 7-8 nasi dojrzalsi reprezentanci zagrali znakomicie, zajęli III miejsce i uzyskali awans do etapu powiatowego. Brawa i gratulacje należą się Klaudii Kmiecik z klasy 8a, Mateuszowi Wachowskiemu, Kacprowi Dawidowskiemu i Kamilowi Kaliszukowi- wszyscy z klasy 8b.

kliknij w miniaturkę