Wielki test o Ikarze

23 września odbył się etap szkolny konkursu historycznego – „Wielki test o Ikarze” w ramach projektu edukacyjnego „Nadzieja, Zwycięstwo”. W finale konkursu, który miał miejsce 26 września w RODN WOM w Częstochowie, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 b: Patryk Joński, Kamil Kaliszuk i Wiktor Krocz. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży  roli Jana Pawła II w procesie przemian społecznych i politycznych w naszym kraju oraz okoliczności powstania ruchu społecznego Solidarność w Polsce i w samej Częstochowie. Konkurs odbył się pod patronatem Lidii Burzyńskiej – posłanki na Sejm RP. Czekamy na wyniki i życzymy sukcesu naszym uczniom!

aut. A. Roskosz