Dnia 22 września 2019r. w 80. Rocznicę Sowieckiej Napaści na Polskę na Skwerze Zesłańców Sybiru odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sybiraka. W uroczystości brali udział przedstawiciele Związku Sybiraków z Częstochowskiego oddziału pod przewodnictwem v-ce prezesa Grzegorza Lipowskiego, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zdzisław Wolski, zastępca  Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz zaproszeni goście. Przedstawiciele Sybiraków oraz władze miasta wygłosili przemówienia oraz złożyli wiązanki kwiatów na pomniku Pamięci Sybiraków. Naszą szkołę reprezentowali w Poczcie Sztandarowym uczniowie: Kinga Kromołowska, Karina Kharchenko z klasy 8a, oraz Patryk Stępień z klasy 7b. pod opieką pana Jarosława Garbaciaka.

aut.J.Garbaciak