Warsztaty z techniką w tle

W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w cyklu warsztatów zawodoznawczych, organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie w ramach projektu Z techniką w lepsze jutro. Celem warsztatów było wprowadzenie w świat zawodów w praktyce i tym samym umożliwienie uczniom świadomego planowania przez nich dalszej drogi kształcenia. Warsztaty były również inspiracją do poznania świata nauki i techniki.

Chłopcy brali udział w zajęciach typowo „męskich” – „Tworzenie rysunków w programie AutoCad. Programowanie CNC – tokarka, frezarka” oraz „Automatyka dla przyszłego elektryka”. Podczas dwugodzinnych warsztatów doskonalili podstawowe kompetencje techniczne, czyli zdolność do wykorzystywania i posługiwania się narzędziami i urządzeniami technicznymi. Rozwijali także zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną.

Dziewczęta uczestniczyły w warsztatach „Kreatywne plecionki z włosów” oraz „Mini talent show dla projektantów mody”. Podczas zajęć przyszłe stylistki fryzur oraz kreatorki mody zdobyły przydatną wiedzę na temat sposobów dbania o włosy, posługiwania się urządzeniami fryzjerskimi i krawieckimi oraz kreowania wizerunku. Dziewczęta, próbując własnych sił, „wyczarowały” wspaniałe fryzury i stworzyły niezwykle interesujące projekty odzieży damskiej. Niejedna z nich odkryła w sobie nowe zamiłowania…

aut. I. Będkowska

Fotorelacja z warsztatów kryje się pod miniaturką

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content