wycieczka

We wtorek 04.06.02019 r. uczniowie klasy 1a i 1b razem wybrali się do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wydarzenie to związane było z przerabianą na zajęciach edukacyjnych lekturą Cz. Janczarskiego Jak Wojtek został strażakiem. Pod bacznym okiem oprowadzających strażaków uczniowie zwiedzili garaż gdzie zapoznali się ze sprzętem w jaki wyposażone są wozy strażackie. Mogli sami zasiąść na kanapach wozów strażacki i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak wyruszający ratować życie. Kolejnym etapem zapoznania naszych milusińskich z ciężką praca strażaka było lanie wody do celu. Okazało się ze nasi uczniowie są stworzeni do gaszenia pożarów. Na koniec cała grupa zwiedziła poligon treningowy gdzie można było zobaczyć jak strażacy trenują, aby w przyszłości być przygotowanym na każde niebezpieczeństwo.

aut. M. Górska

galeria będzie widoczna po kliknięciu w miniaturkę

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content