Zasady ortograficzne, jakie rządzą polską pisownią, wcale nie należą do łatwych. Doskonale wiedzą o tym wszyscy uczniowie, dla których poprawna pisownia stanowi nie lada wyzwanie. Zawsze jednak znajdą się śmiałkowie gotowi walczyć o tytuł Mistrza Ortografii. 13 maja bieżącego roku grupa uczniów naszej szkoły postanowiła sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, biorąc udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie klas 4 – 8 rozwiązywali test konkursowy, który składał się z dwóch części – dziesięciu zadań ortograficznych oraz dyktanda. Właśnie otrzymaliśmy wyniki konkursu, przekazane przez CES. Trzynastka okazała się szczęśliwa przede wszystkim dla uczniów klasy VIIb – Wiktora Krocza oraz Kamila Będkowskiego. Chłopcy, zajmując 9. i 10. miejsce w Polsce, uzyskali zaszczytny tytuł Laureatów Konkursu. Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach (nie tylko ortograficznych).

Skip to content