Dzień Dziecka

W niecodzienny sposób uczcili Dzień Dziecka uczniowie klas piątych. 4 czerwca 2019r. piątoklasiści pod opieką wychowawców – p. Iwony Będkowskiej oraz p. Grażyny Markowskiej uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach „Master Cook Junior – kuchnia molekularna” na Uniwersytecie Rozwoju w Częstochowie. Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani z właściwościami suchego lodu, agaru i lecytyny. Przy użyciu tych oraz innych tajemniczych składników tworzyli niezwykłe, smaczne i zdrowe przekąski, m.in. najszybsze lody świata, jadalną ziemię, owocowy kawior oraz dymiące koktajle. Młodzi kucharze pracowali cały czas z dużym zaangażowaniem, później z jeszcze większym degustowali wykonane samodzielnie specjały. Kulinarny show stał się prawdziwą ucztą dla podniebienia oraz okazją do świetnej zabawy. Wychodząc z zajęć, dzieci pytały już o kolejny termin odwiedzin na Uniwersytecie Rozwoju.

aby obejrzeć galerię, kliknij w miniaturkę