Sercem wyśpiewane 2019

W miesiącu maju świętujemy: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Narodowe Trzeciego Maja, rocznicę Bitwy o Monte Cassino. Dlatego między innymi kolejny już raz odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 4 – 8 pt.: „Sercem wyśpiewane”.
Jest to ważne wydarzenie dla nas, pieśń bowiem rozwija poczucie tożsamości narodowej i jest manifestacją naszej wspólnoty. Podczas konkursu uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali wybraną wcześniej pieśń lub piosenkę patriotyczną. Ważne były m.in.: dobór repertuaru, oryginalność interpretacji, staranność i dokładność wykonania, a także stroje, choreografia i aranżacja sceniczna.
Usłyszeliśmy m.in. takie utwory jak: „ Rota”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Taki kraj”, „Dziś idę walczyć, Mamo”, „My, Pierwsza Brygada”. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale, z dużym zaangażowaniem! Dlatego rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. Laureatów wyłoniła Komisja Konkursowa, której przewodniczyła dyrektor szkoły p. Beata Zemła. Konkurs zorganizowały: p.
Elżbieta Bartecka i p. Anna Roskosz.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

aut. A. Roskosz

Aby zobaczyć galerię zdjęć należy kliknąć miniaturkę


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content