„Kosmiczne” spotkanie!

Mirosław Hermaszewski – pierwszy Polak w kosmosie!

W czwartek 23 maja 2019 r., w ramach miejskiego projektu „Aleje, tu się dzieje!” oraz wystawy „Ku Gwiazdom”, uczniowie kl. Vc i VIII b naszej szkoły udali się pod opieką p. Anny Roskosz do Muzeum Częstochowskiego w Ratuszu. Celem był udział w niezwykłym spotkaniu z żywą legendą, lotnikiem, kosmonautą – gen. Mirosławem Hermaszewskim -jedynym Polakiem, który w 1978 r. odbył lot w kosmos. W trakcie swojego lotu kosmicznego Mirosław Hermaszewski ustanowił kilka oficjalnych rekordów Polski: rekord wysokości – 363 km, prędkości lotu 28 tysięcy km/h (około 8 km/s), długotrwałości lotu – 190 godzin 3 minuty i 4 sekundy, a także długości przebytej trasy – 5 273 257 km. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści o  doświadczeniach i wrażeniach z kosmicznej podróży.

Udało nam się też zdobyć autograf naszego kosmonauty dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content