#ZaczynamOdSiebie

W ubiegłym tygodniu nasz szkoła włączyła się w kampanię Dzień bez śmiecenia, która w tym roku odbywała się pod hasłem #ZaczynamOdSiebie. Uczniowie klasy 2b bawili się na stronie kampanii i utrwalili sobie jak segregować odpadki do naszych nowych szkolnych koszy.

W kampanii uczestniczyli nie tylko uczniowie klas młodszych. Kolorowanki z prawidłowo wskazanymi kolorami dla segregowanych odpadków zabrali ze sobą do domów jako ściągę.
W tym roku Częstochowa musi uzyskać poziom recyklingu w wysokości 40 proc, w przyszłym 50% – kosze do selekcji pojawią się na pewno na każdym osiedlu w naszym mieście, my będziemy do tego już dobrze przygotowani. Tymczasem segregowane odpadki można zanosić do tzw dzwonów, takich jak te w kolorowance.

Na stronie szkolnej codziennie pojawiały się kartki Organizatorów kampanii, znajdują się teraz w zakładce poświęconej akcji.

Przed nami piknik rodzinny podczas którego nie powstaną plastikowe odpady. Jedynym plastikiem będzie PLA czyli plastik roślinny, który jest kompostowalny. Część naczyń i łyżeczek podarowała nam częstochowska firma GREEN.

Załączamy filmy klas 7, które powstawały w ostatnich tygodniach poświęcone sortowaniu odpadów.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content