Żywa lekcja historii Częstochowa w PRL-u

Muzeum Częstochowskie i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy zorganizowały  we wtorek 14 maja 2019 r. w ratuszu niecodzienną lekcję historii pt. „Częstochowa w PRL-u”, w której wzięli udział również uczniowie naszej szkoły wraz z naucz. historii p. Anną Roskosz. Podczas spotkania zaprezentowano tom I publikacji „Częstochowa w PRL-u”, zawierającej teksty o życiu miasta w okresie Polski Ludowej. Ponadto współtwórcy książki, Jarosław Kapsa i Janusz Kołodziejski, opowiadali o Częstochowie lat 1945-1989. Następnie odbyła się debata, która pokazała młodzieży, że można , mimo różnic poglądów, odnosić się do innych z szacunkiem.

aut. A. Roskosz

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content