Odpowiedzialni, ale za Ziemię

Stale musimy sobie przypominać, że za kształt naszej planety, za to jak nam się tu żyje jesteśmy odpowiedzialni wszyscy i to codziennie. Jak mamy to zmieniać? Czy warto? Czy istotnie mamy na to wpływ?
Oczywiście i dlatego w naszej szkole segregujemy odpady. Wiemy, że powinny trafiać do pojemników oznaczonych, dla ułatwienia, różnymi kolorami. Wiedzą to nawet przedszkolaki, które przyszły na dni otwarte do naszej szkoły. Ale do jakiego pojemnika wyrzucić kartonik po mleku? Czy to plastik? Papier? W środku na dodatek ma metal!
Z powodu tak poważnych wątpliwości, od kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że dla projektu Przedsiębiorczy, ale też uważni, świadomi i odpowiedzialni za Ziemię rozbłysło zielone światło, staraliśmy się o to by prawdziwi fachowcy od segregacji przeprowadzili szkolenie dla uczniów naszej szkoły. Oczywiście możemy uczyć się wzajemnie jak robiła to Spółdzielnia Uczniowska PTAKU, ale nie obyło się bez wpadek. Dlatego cieszymy się, że pracownicy Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego dotarli do naszej szkoły i przekazali nam, między wieloma innymi, bardzo istotną informację – segregacja to styl życia.

Zobacz jak zmienia się nasz styl życia, klikając w miniaturkę