Dzień Kobiet w Miejskim Domu Kultury – wystawa plastyczna

Z okazji Dnia Kobiet Miejski Dom Kultury w Częstochowie przygotował wystawę plastyczną Co kobiety zmalowały. Obejrzymy na niej malarstwo kobiet, zrzeszonych w Częstochowskim Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Jest to już druga edycja prezentacji kobiecej kolekcji malarskiej Stowarzyszenia, uświetniająca coroczne Święto Kobiet w MDK. 

    Zobaczymy obrazy m.in.: Ewy Powroźnik, Magdaleny Kmiecik, Marii Cieślak-Gurgul, Małgorzaty Biel, Ireny Jóźwik, Ireny Młynarczyk, Katarzyny Głębockiej, Małgorzaty Domańskiej, Jolanty Miałek, Izabeli Sowier-Kasprzyk, Mirosławy Woroniec-Simlat, Jadwigi Włodarskiej, Stefanii Gęsior, Gabrieli Polaczek, Anny Kwaśniak, Elżbiety Ginał, Bogusławy Grzywińskiej, Haliny I Agnieszki Osadnik, Anny Polańskiej i Grażyny Węgielskiej.

Dla gości przewidywany jest poczęstunek.

 Czas i miejsce wydarzenia: 8 marca 2019 rok, godzina 17.00, Galeria Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68 w Częstochowie (I piętro). WSTĘP WOLNY. Wystawę będzie można oglądać do 8 kwietnia br.