W dniu 17 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs piosenki świątecznej, poprzedzony anglojęzyczną prezentacją na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Prezentację przygotowała klasa 6a. Organizatorami tego eventu były p. Joanny Wojtysiak i p. Beaty Putowskiej. Uczniowie wykazali się świetną umiejętnością prezentowania treści w języku angielskim. Omówili zwyczaje oraz symbole znane w kulturze brytyjskiej.

W drugiej części apelu uczniowie z klas 5-8 wykonali piosenki związane z Bożym Narodzeniem, a uczniowie klas 4 zaprezentowali wiersze o tej tematyce.

W wyniku rywalizacji I miejsce zajęła klasa 8b, II miejsce klasa 5c, a III miejsce klasa 7b. Wyróżnienie otrzymały klasy 6a oraz 8a.

Wśród klas czwartych – I miejsce zajęła klasa 4c, a wyróżnienie klasa 4b. W czasie obrad Jury konkursowego, nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów w języku angielskim. Organizatorki p. Joanna Wojtysiak i p. Beata Putowska, p. Grażyna Markowska wyróżniły zwycięzców dyplomami. Nastąpiło również nagrodzenie laureatów konkursu poświęconego obchodom 100. Lat Niepodległej, zorganizowanego przez p. Annę Roskosz i p. Ewę Duchnik Dywan.


Skip to content