Wystawa

W listopadzie na korytarzu naszej szkoły pojawiła się piękna wystawa zatytułowana Częstochowa w drodze do niepodległości. Było to kolejne działanie związane z realizacją projektu Szkoła Niepodległej,  którym bierzemy udział od września 2017roku.
Wystawę przygotowali uczniowie klas 7 i 8, przy ogromnej pomocy rodziców i pod kierunkiem nauczycieli – koordynatorów projektu p. Anny Roskosz i Iwony Będkowskiej. Siódmoklasiści i ósmoklasiści, poszukując informacji i zdjęć dokumentujących wydarzenia z czasów zaborów oraz pierwszych chwil po odzyskaniu niepodległości, wzbogacali wiedzę o  historii swojej małej ojczyzny. Poznali drogę naszego miasta do niepodległości: patriotyczne działania, podczas zaborów i  I wojny światowej, mało znany fakt przejęcia władzy przez polskie wojsko na Jasnej Górze już 4 listopada 1918 roku oraz bohaterską postawę kpt. Artura Wiśniewskiego i wielu zwykłych częstochowian, którzy przystąpili do akcji rozbrajania zaborców w mieście.
Wystawa uświetniła obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej wieczornicy zapoznali się z nią zarówno uczniowie naszej szkoły, jak i nauczyciele i rodzice.

aut. I. Będkowska