Pokaz

25 października 2018 grupa dziewcząt z klas siódmych i ósmych pod opieką p. I. Będkowskiej udała się do Miejskiej Galerii Sztuki na pokaz kolekcji mody pod hasłem Niepodległa 2018. Dziewczynki podziwiały odzież, biżuterię patriotyczną i fryzury, związane z historią naszego kraju (z okresu 1863 – 1918), które zostały zaprojektowane przez dwie uczennice z klasy maturalnej Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie. Wszystkie stylizacje nawiązywały do mody kobiecej po powstaniu styczniowym oraz do mundurów legionistów polskich. Na wybiegu w Sali Gobelinowej Galerii wystąpiły, niczym profesjonalne modelki, młodsze koleżanki projektantek.
Pokazowi towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa jednej z uczennic RE:ymonta, portretującej kobiety w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, żyjące w niepodległej Polsce. Na siódmo- i ósmolasistkach największe wrażenie wywarło zdjęcie 102-letniej kobiety, którą autorka pracy spotkała na ławeczce w Alejach NMP.

 

aut. I. Będkowska

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content