Częstochowa w godle zaklęta

W czwartek 18 października uczniowie naszej szkoły wraz drużynami z  23 częstochowskich szkół podstawowych uczestniczyli w grze terenowej „Częstochowa w godle zaklęta”. Odbyła się ona w ramach częstochowskiego projektu, w którym bierzemy udział „Częstochowa o wolność i niezawisłość”. Gra rozpoczęła się w altanie w Parku im. Stanisława Staszica, a zakończyła na Placu Biegańskiego. Uczniowie w 9 punktach usytuowanych w centrum miasta wykonywali różnorodne zadania, wykorzystując podstawy szyfrowania, alfabet Morsa i spostrzegawczość. Na koniec uczestnicy gry ułożyli z ogromnych puzzli Godło Polski. Taka forma przybliżania wiedzy na temat historii oraz bohaterów związanych z Częstochową bardzo się podobała uczestnikom. Naszą drużynę zachwyciła. Czekamy teraz na wyniki gry.

aut. Anna Roskosz

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content