|

Częstochowa w godle zaklęta

W czwartek 18 października uczniowie naszej szkoły wraz drużynami z  23 częstochowskich szkół podstawowych uczestniczyli w grze terenowej „Częstochowa w godle zaklęta”. Odbyła się ona w ramach częstochowskiego projektu, w którym bierzemy udział „Częstochowa o wolność i niezawisłość”. Gra rozpoczęła się w altanie w Parku im. Stanisława Staszica, a zakończyła na Placu Biegańskiego. Uczniowie w 9 punktach usytuowanych w centrum miasta wykonywali różnorodne zadania, wykorzystując podstawy szyfrowania, alfabet Morsa i spostrzegawczość. Na koniec uczestnicy gry ułożyli z ogromnych puzzli Godło Polski. Taka forma przybliżania wiedzy na temat historii oraz bohaterów związanych z Częstochową bardzo się podobała uczestnikom. Naszą drużynę zachwyciła. Czekamy teraz na wyniki gry.

aut. Anna Roskosz