Spotkanie z Anją Rubik

W niedzielę, 14 października, uczennice klasy 7a, 7b i 8a wzięły udział w spotkaniu ze światowej sławy modelką Anją Rubik, która odwiedziła swoje rodzinne miasto. Spotkanie to odbyło się w ramach piątej edycji Festiwalu Filmowego im. Braci Krzemińskich „Moja Mała Ojczyzna”. Jego współorganizatorami są m.in. Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy i OKF – Kino Studyjne „Iluzja”. Anja Rubik opowiadała o latach spędzonych w Częstochowie, rodzinie, niedawno wydanej książce i o tym jak stała się top modelką. Przybliżyła również cele licznych projektów, w których uczestniczy. Między innymi włączyła się do akcji #plasticnotfantastic mającej zwrócić uwagę na zanieczyszczenia oceanów przez ogromne ilości plastikowych śmieci, które bezpośrednio zagrażają życiu zwierząt wodnych i nas – ludzi. Anja zachęca, aby każdy, na początek, spróbował zrezygnować z jednego plastiku w swoim życiu. To może niewiele, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.

aut. Anna Roskosz

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content