Spotkanie z Anją Rubik

W niedzielę, 14 października, uczennice klasy 7a, 7b i 8a wzięły udział w spotkaniu ze światowej sławy modelką Anją Rubik, która odwiedziła swoje rodzinne miasto. Spotkanie to odbyło się w ramach piątej edycji Festiwalu Filmowego im. Braci Krzemińskich „Moja Mała Ojczyzna”. Jego współorganizatorami są m.in. Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy i OKF – Kino Studyjne „Iluzja”. Anja Rubik opowiadała o latach spędzonych w Częstochowie, rodzinie, niedawno wydanej książce i o tym jak stała się top modelką. Przybliżyła również cele licznych projektów, w których uczestniczy. Między innymi włączyła się do akcji #plasticnotfantastic mającej zwrócić uwagę na zanieczyszczenia oceanów przez ogromne ilości plastikowych śmieci, które bezpośrednio zagrażają życiu zwierząt wodnych i nas – ludzi. Anja zachęca, aby każdy, na początek, spróbował zrezygnować z jednego plastiku w swoim życiu. To może niewiele, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.

aut. Anna Roskosz