Szkolne Przygody Gangu Słodziaków – konkurs

Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym z Gangiem Słodziaków

Celem konkursu pt. Szkolne Przygody Gangu Słodziaków jest budowanie nawyku codziennego czytania. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzyma album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10 min) czytania otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem.

Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie jest przepustką do wzięcia udziału w konkursie.
A konkurs polegał będzie na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

Klasy I- rysują swoje historie, w których bohaterami są Słodziaki

Klasy II – tworzą komiks, gdzie bohaterami są Słodziaki

Klasy III – piszą krótkie historie i je ilustrują.

Każdy uczeń przygotowuje swoją pracę na jednej kartce A4. Prace można przynosić do biblioteki szkolnej do 22 października.

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego.